Vietnam-Malezya-Hindistan Arasında Konteyner Güzergahı Açıldı

Son Güncellenme Tarihi: 26.11.2021 |

Vietnam’da bir denizcilik şirketi tarafından, Vietnam, Malezya ve Hindistan'ı birbirine bağlayan yeni bir konteyner nakliye rotası açıldı.

Vietnam-Malezya-Hindistan Arasında Konteyner Güzergahı Açıldı

Vietnamlı şirket tarafından yapılan açıklamada, rotanın kargo taşımacılığı üzerindeki baskıyı hafifletmesi, taşımacılık hizmetlerinin arzını istikrara kavuşturması ve yerli firmaları desteklemesinin beklendiği söylendi.

Yeni konteyner rotası; Vietnam’ın Hai Phong şehri, Malezya’nın Klang Limanı ve Hindistan’ın Kalküta şehri arasında açıldı. Bu güzergâh, Vietnam’ın Ho Chi Minh şehrini ve Hai Phong limanlarını Hindistan'ın en büyük geçitleriyle bağlayacak ve ulaşım süresinden 10 günden fazla tasarruf sağlayacak.

Covid-19 salgını nedeniyle, Vietnamlı ihracatçılar ve ithalatçılar, su yolu üzerindeki konteyner nakliye maliyetleri de dahil olmak üzere daha yüksek lojistik maliyetlere maruz kaldılar. Teslimat sürelerinin uzaması siparişleri de etkiledi.

26 Ekim'de, ilk Vietnam konteyner gemisi malları yerel ihracatçı ve ithalatçıların ana pazarları olan Malezya ve Hindistan'a getirmek için Malacca Boğazı'ndan geçmişti.
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler