Şili ve Sırbistan'la Hava Ulaştırma Anlaşmaları Onaylandı

Son Güncellenme Tarihi: 18.10.2021 |

Resmi Gazete’de ayrı ayrı yayımlanan kararlarla; Türkiye ile Şili arasında ve Türkiye ile Sırbistan arasında imzalanan Hava Ulaştırma Anlaşmaları onaylandı.

Şili ve Sırbistan'la Hava Ulaştırma Anlaşmaları Onaylandı

17 Ekim Pazar günü yayımlanan Resmi Gazete’de 7 Aralık 2017'de Kolombo'da imzalanan ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Şili Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Hava Ulaştırma Anlaşması’nın onaylanmasına ilişkin karar yer aldı.

Resmi Gazete’de yer alan bir diğer kararla 18 Ekim 2016'te Antalya'da imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Sırbistan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Hava Ulaştırma Anlaşması’nın onaylanmasına ilişkin karar yayımlandı.

Anlaşmalarda, Türkiye ve Şili ile Türkiye ve Sırbistan'ın, tayin ettikleri havayolları şirketlerinin bir diğer ülkede hava hizmetleri icra edebilmesine ilişkin haklar yer alıyor.

Taraflardan herhangi birinin hava taşımacılığı ile iştigal eden hava araçlarının diğer ülkeye girişini, ülkede kalmasını ve ayrılmasını düzenleyen kanunlarla göç, gümrük ve sağlık tedbirlerine ilişkin kanunların uygulanmasını içeren anlaşmalarda, havacılık emniyeti, ticari fırsatlar, gümrük harçları, hava yolları arasında rekabet, fiyatlandırma, uçuş programlarının sunulması gibi hususlar da bulunuyor.

Resmi Gazetede yayımlanan 'Türkiye ile Şili Arasında İmzalanan Hava Ulaştırma Anlaşması' için tıklayınız.

Resmi Gazetede yayımlanan  'Türkiye ile Sırbistan Arasında İmzalanan Hava Ulaştırma Anlaşması' için tıklayınız.
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler