Nijerya; Güney Afrika, Türkiye ve Brezilya'yı Yasaklı Ülkeler Listesinden Çıkardı

Son Güncellenme Tarihi: 16.10.2021 |

Nijerya Cumhurbaşkanlığı Covid-19 İdare Komitesi Başkanı Boss Mustapha’nın yaptığı açıklamada; Güney Afrika, Brezilya ve Türkiye'ye uygulanan seyahat kısıtlaması ve 7 günlük zorunlu karantina uygulamasının kaldırıldığı ifade etti.

Nijerya; Güney Afrika, Türkiye ve Brezilya'yı Yasaklı Ülkeler Listesinden Çıkardı

2 Mayıs 2021 tarihinde Nijerya Cumhurbaşkanlığı Covid-19 İdare Komitesi tarafından alınan kararla, Türkiye, Brezilya ve Hindistan’da artan koronavirüs vakaları nedeniyle son iki (2) hafta içerisinde anılan ülkelerde bulunan yabancıların ülkeye girişi yasaklandığı, bununla birlikte, Nijerya vatandaşları ile Nijerya’da oturum izni bulunanlar yabancıların yasaktan muaf olacağı; ancak, bu kişilerin de yedi (7) günlük zorunlu karantinaya tabi tutulacağı bildirilmişti.

Nijerya Cumhurbaşkanlığı Covid-19 İdare Komitesi Başkanı Boss Mustapha’nın 14 Ekim 2021 tarihinde yaptığı açıklamada; Güney Afrika, Brezilya ve Türkiye'ye uygulanan seyahat kısıtlaması ve 7 günlük zorunlu karantina uygulamasının kaldırıldığı ifade etti.

Diğer yandan, aşı yaptırıp yaptırmamasına bakılmaksızın Nijerya’ya seyahat edecek tüm yolcuların ülkeye girişten 72 saat önce PCR testi yaptırma zorunluluğu devam etmekte olduğu iletildi.
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler